park-rzezby.pl

Górnik z Zabrza ogrywa zawodników Legii wynikiem 1 do 0! Kontynuacja słabej gry mistrza kraju w naszej Ekstraklasie!

16.10.2022, 09:29

Bez wątpienia w trwających obecnie rozgrywkach Ekstraklasy mistrz Polski gra kiepsko. gracze warszawskiej Legii to aktualni mistrzowie Polski i warto wziąć to pod uwagę, a w obecnej chwili znajdują się w końcówce tabeli. Starcie z Górnikiem Zabrze miało ostatecznie skrócić kiepską passę zawodników Legii, jednakże i teraz brakowało zgrania do tego, by sięgnąć po jakiekolwiek punkty. Od pierwszych minut tego starcia zawodnicy z Zabrza wyglądali na bardzo dobrze uszykowanych i w pierwszej części warszawska Legia nie potrafiła stawić im czoła. Po pierwszych 45. minutach meczu piłkarze gospodarzy wygrywali wynikiem 2:0 i wiele wskazywało na to, iż zapowiada się następna porażka Legii. Jednak na starcie drugiej odsłony starcia zawodnicy warszawskiej Legii wzięli się do roboty i byli w stanie doprowadzić do wyniku remisowego. W ten sposób zebrani na trybunach wielbiciele futbolu mogli mieć nadzieje na gigantyczne emocje w końcówce spotkania.

I rzeczywiście niesamowicie emocjonujące były końcowe minuty tego pojedynku. Głównie z powodu dyspozycji piłkarzy Górnika, którzy w końcowym rozrachunku zwyciężyli ten mecz. W końcówce trafienie dające wygraną zdobył Krzysztof Kubica, który wykorzystał fenomenalne dogranie w wykonaniu Erika Janzy. Swoje pierwsze trafienie po przejściu do polskiej PKO Ekstraklasy strzelił zdobywca pucharu świata z 2014 roku, czyli Lukas Podolski i trzeba to zapamiętać. Na pewno była to niezwykła chwila dla tego piłkarze. Z kolei Legia poniosła klęskę 7 mecz pod rząd i aktualnie znajduje się na 17. lokacie w klasyfikacji ligowej. Jest to bardzo fatalny sezon, jak na aktualnego mistrza Polski i warto to przyznać. Jeśli warszawska Legia wciąż chce pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej to jej zawodnicy muszą powrócić do najlepszej dyspozycji. Mistrz Polski w innym wypadku niespodziewanie zostanie zdegradowany do ligi niżej.