park-rzezby.pl

Mundial w piłce nożnej - najważniejsze widowisko

Mundial w piłce nożnej - najważniejsze widowisko

17.11.2022, 11:55

Potyczki piłkarskie w Katarze zbliżają się wielkimi krokami, a duży odsetek mężczyzn z zaciekawieniem odlicza nadchodzące dni. W sieci internetowej ukazuje się bardzo dużo wypowiedzi odnośnie tego, jaka gromada zawodników zwycięży igrzyska sportowe, a jaka ma na to słabe możliwości. Nie braknie także docinek w kwestii przeróżnych kopaczy. Czy niecodzienne historyczne wydarzenie zagwarantuje kibicom wyraziste emocje?

Osobliwość mistrzostw

Te mistrzostwa świata będą ponadprzeciętnie wyjątkowe, mimo dużej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do tego momentu się odbyły. Po raz pierwszy w historii, potyczki sportowe przeniosą się na obszarze Bliskiego Wschodu, a ponadto po raz pierwszy w państwie wierzenia islamskiego. Pora roku również jest specyficzna, ponieważ sportowa rywalizacja wydarzy się podczas jesieni. Jest to też finalny turniej, gdy przystępować będą wyłącznie 32 zespoły, albowiem na następnym takim turnieju, liczba składów piłkarskich powiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych reprezentacji.

Negatywne wypowiedzi społeczeństwa

Zbliżające się mistrzostwa są jeszcze bardziej dyskusyjne od swych poprzednich wersji. Rodzą się przekonania, iż wybór kraju, w którym rozgrywki mają się odbyć, zawierał tło korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w społeczności piłkarskiej dostrzegalne jest spore zdenerwowanie. Wokół wydarzenia bez przerwy kręciło się widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, że podczas budowania boisk i reszty infrastruktury, umarła spora liczba pracowników, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie przyhamowało olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego przełomowego wydarzenia dla bogatego państwa, jakim jest Katar.

Która drużyna podniesie złote trofeum?

Mimo większej antypatii aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza turnieju, i tak miliony ludzi angażują się w cały proces, typując różne zespoły do zwycięstwa w turnieju. Głównymi ulubieńcami publiczności do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zdobywcę złotego medalu musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij