park-rzezby.pl

Tottenham zwyciężył mistrza Anglii po golu w końcówce! Porażka mistrza ekstraklasy angielskiej i fenomenalne spotkanie w 26. kolejce!

Tottenham zwyciężył mistrza Anglii po golu w końcówce! Porażka mistrza ekstraklasy angielskiej i fenomenalne spotkanie w 26. kolejce!

16.10.2022, 13:37

Ekstraklasa angielska jest w tej chwili najbardziej atrakcyjną piłkarską ligą na świecie i spore grono piłkarskich sympatyków ze Starego Kontynentu tak twierdzi. Liga angielska latami budowała swoją popularność, a doskonałym tego dowodem są wyniki sprzedaży, które rozgrywki te osiągają co sezon. Piłkarskie kluby z angielskiej ligi niemalże co sezon świetnie grają w Lidze Mistrzów i warto mieć to na uwadze. Bardzo dobrym przykładem tego jest choćby fakt, iż panującym aktualnie zwycięzcą rozgrywek Champions League jest Chelsea, a więc drużyna z ekstraklasy angielskiej. Chęć na wygraną w tych elitarnych europejskich rozgrywkach ma też Manchester City i nie podlega to żadnej wątpliwości. Gracze z Manchesteru w zeszłym roku dotarli do spotkania finałowego Champions League, ale wtedy musieli zaakceptować skuteczność drużyny prowadzonej przez Tuchela. Dla szkoleniowca mistrza ligi angielskiej Guardioli Pepa, który w teraz trwającym sezonie da z siebie wszystko, aby wygrać wymarzone trofeum europejskie to był na pewno duży policzek.

Trzeba zwrócić uwagę na to, iż mistrz ekstraklasy angielskiej jest na perfekcyjnej drodze, żeby uprościć sobie drogę po puchar Ligi Mistrzów. W angielskich rozgrywkach mają dużą przewagę nad resztą drużyn, co da im możliwość dużo mocniej skoncentrować się na europejskich rozgrywkach. Zawodnicy mistrza ligi angielskiej w trakcie minionego weekendu rywalizowali Tottenhamem Londyn i bez wątpienia nie spodziewali się tak trudnego pojedynku. Ekipa przyjezdnych od startu spotkania ambitnie wyruszyła z atakami, czego rezultatem była bramka już w czwartej minucie spotkania. gracze Manchesteru City byli zmuszeni ruszyć do odrabiania strat. W momencie, gdy futbolówkę do bramki w trzydziestej szóstej minucie wpakował Ikay Guendogan doprowadzając takim sposobem do remisowego wyniku sympatycy futbolu z Manchesteru bez cienia wątpliwości uradowali się. W drugiej połowie tego pojedynku do głosu ponownie doszli gracze Tottenhamu, którzy za sprawą Harryego Kane'a wyszli na prowadzenie. Wydawało się, że spotkanie skończy się zwycięstwem Tottenhamu Hotspur, ale w 92 minucie z jedenastu metrów wyrównał Mahrez. W ostatnich sekundach arbiter meczu podyktował karnego dla Tottenhamu FC. Jedenastkę na gola przemienił Kane Harry, który takim sposobem zagwarantował wygraną dla swojego zespołu.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij