park-rzezby.pl

Ukraińska kadra pokonała narodową drużynę Szkocji i będzie rywalizować w spotkaniu finałowym baraży o Mistrzostwa Świata!

Ukraińska kadra pokonała narodową drużynę Szkocji i będzie rywalizować w spotkaniu finałowym baraży o Mistrzostwa Świata!

16.10.2022, 13:25

W poprzednim tygodniu futbolowi fani ze Starego Kontynentu z zaciekawieniem czekali na starcie drużyny narodowej Szkocji z ukraińskim zespołem. Jeszcze niedawno byłoby to całkowicie zwyczajne spotkanie, ale okoliczności mocno się odmienił. W pierwszej chwili to spotkanie barażowe miało zostać rozgrywane trzy miesiące temu, jednak przeszkodą była agresja rosyjskiej armii na terytorium Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy poprosiła o przełożenie spotkania, na co przystała światowa federacja piłkarska. Przesunięty termin został ustalony na czerwiec i obie reprezentacje były naszykowane do rywalizacji. Faworyta do triumfu w tym spotkaniu barażowym bez najmniejszych wątpliwości było naprawdę trudno określić. Do tego pojedynku barażowego zawodnicy narodowej reprezentacji Ukrainy podchodzili z gigantyczną motywacją, aby udowodnić światu, iż są zmotywowani oraz przygotowani do rywalizacji na boisku.

Z kolei szkocka kadra narodowa planowała potraktować to starcie jak wszystkie inne. Selekcjoner powtarzał do swoich zawodników od rozpoczęcia pojedynku, że muszą być skoncentrowani i nie mogą pomylić się. Reprezentacja narodowa Ukrainy jest znana z tego, że potrafi tworzyć naprawdę błyskawiczne kontrataki, które najczęściej oznaczają gola. To starcie naprawdę było bardzo ekscytujące i warto mieć tego świadomość. Jednak tego dnia gracze Ukrainy byli dużo skuteczniejsi od swoich przeciwników. W 33 minucie udało im się zdobyć pierwszego gola, kiedy do bramki trafił Andrij Jarmołenko. Pierwsza połowa tego starcia była prezentacją świetnie zorganizowanej gry piłkarzy z Ukrainy, którzy świetnie odpierali kontrataki reprezentacji Szkocji. Pierwsza odsłona barażowego meczu zakończyła się rezultatem 1 do 0 dla zespołu Ukraińskiego. Podczas drugich 45. minut starcia mieliśmy szansę podziwiać aż trzy bramki. Dwukrotnie do siatki trafiali piłkarze ukraińskiej narodowej kadry i raz Szkoci. Pojedynek skończył się wynikiem trzy do jednego na korzyść Ukrainy. Ukraińska narodowa drużyna wciąż ma szansę na wyjazd na mundial, który będzie się odbywać w Katarze dzięki zwycięstwu.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij