park-rzezby.pl

W finałowym spotkaniu turnieju barażowego narodowa reprezentacja Macedonii mierzyć się będzie z kadrą narodową Portugalii!

W finałowym spotkaniu turnieju barażowego narodowa reprezentacja Macedonii mierzyć się będzie z kadrą narodową Portugalii!

16.10.2022, 14:03

Na pewno kibice piłkarscy zdążyli się przyzwyczaić do tego, iż raz na jakiś czas w futbolowym świecie mogą się zdarzyć sensacje. W dziejach piłki nożnej już często zyskiwaliśmy okazję podziwiać spotkania, w których był określony główny faworyt, a finalnie triumfowała przeciwna drużyna. W roku 2022 zostaną rozegrane mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze, a kwalifikacyjne zmagania do tego mundialu skończyły się w listopadzie poprzedniego roku. Pozostało parę miejsc, o które walczą zespoły europejskie i w półfinałowych starciach barażowych zmagań mogliśmy liczyć na mnóstwo ogromnych emocji. Kadra Polski awansowała do finału swojej drabinki barażowej, ponieważ rosyjska reprezentacja została ukarana walkowerem z powodu inwazji na Ukrainie. Nasi gracze bój toczyć będą ze szwedzką kadrą narodową w finale swojej barażowej drabinki. Bez najmniejszych wątpliwości kibice drużyna narodowej Włoch mieli nadzieję na awans do światowych mistrzostw, które odbędą się w Katarze. Jednak zdecydowanie odmienne nastawienie mieli zawodnicy Macedonii i zdecydowali się sprawić wielką niespodziankę.

Reprezentacja Włoch była w tym starciu ekipą o wiele lepszą i należy to podkreślić. Jednak przez całe spotkanie nie potrafili udokumentować tego golem. Dominacja w liczbie strzałów reprezentacji Italii była olbrzymia, ale wiele wskazywało na to, że arbiter tego meczu będzie musiał zaprosić piłkarzy na dodatkowe 30 minut gry. Na strzał zza szesnastki w ostatnich minutach zdecydował się jednak Trajkovski. Były piłkarz FC Palermo bez cienia wątpliwości nie liczył na to, iż jego strzał pozwoli na wyeliminowanie włoskiej reprezentacji narodowej i zapewni jego drużynie promocję do kolejnej fazy turnieju barażowego. Dla piłkarzy włoskich to była potężna katastrofa. Aktualni mistrzowie Starego Kontynentu z całą pewnością oczekiwali tego, iż dadzą radę zajść bardzo daleko na światowych mistrzostwach w Katarze. Z nadziejami na wygranie mundialu muszą jednak czekać następne cztery lata, gdyż w barażach lepszą drużyną była drużyna Macedonii. W finałowym pojedynku barażowego turnieju narodowa drużyna Macedonii będzie rywalizować z narodową drużyną Portugalii.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij