park-rzezby.pl

Wysokie zwycięstwo mistrza Polski - niesamowite spotkanie w rozgrywkach Europa Conference League!

10.11.2022, 15:17

Kibice futbolu z naszego kraju nie mają za często okazji do świętowania zwycięstw swojego zespołu w europejskich rozgrywkach i nie ulega to wątpliwości. Kluby z polskiej ligi najczęściej swoją przygodę z europejskimi zmaganiami przerywają szybko i wówczas mogą skupić się tylko na krajowych zmaganiach. W trwającym aktualnie sezonie jednak wyjątkowe podłoże do radości mają wielbiciele poznańskiego Lecha. Drużyna mistrza Ekstraklasa zakwalifikowała się do grupowych zmagań Ligi Konferencji i od pierwszego meczu dostarcza własnym fanom naprawdę dużo emocji. Popularny Kolejorz w kolejce numer 6 fazy grupowej rywalizował z Villarreal, a więc naprawdę solidnym oponentem. Wygrana w tym spotkaniu znaczyła, że mistrzowie Polski będą pewni awansu do następnej fazy. Trzeba mieć na uwadze, iż mnóstwo futbolowych specjalistów wątpiło, że mistrz ligi polskiej jest w stanie wygrać z o wiele lepiej notowanym oponentem.

Mistrz Ekstraklasy od pierwszego gwizdka tego spotkania wyglądał zdecydowanie lepiej niż przeciwnik z Hiszpanii. Fantastycznym przykładem tego była bramka Velde, która strzelona została w 27. minucie spotkania. Sympatycy mistrza PKO Ekstraklasy oszaleli z radości i dużo intensywniej zaczęli wspierać swoich graczy. Pierwsza połowa pojedynku skończyła się rezultatem 1 do 0 dla mistrza polskiej Ekstraklasy. Zawodnicy mistrza Ekstraklasa w trakcie drugiej części tego meczu musieli grać czujnie i równolegle poszukiwać szansy na strzelenie drugiego gola. 6 minut po starcie gry zawodnicy poznańskiego Lecha zdobyli kolejnego gola. W 51. minucie trafienia na 2 do 0 strzelił Michał Skóraś, który pokazał się w tym spotkaniu bardzo dobrze. Piłkarz mistrza Polski strzelił drugiego gola 13 minut przez końcem tego pojedynku, co doprowadziło futbolowych sympatyków będących na trybunach przy ulicy Bułgarskiej do szaleństwa. Pojedynek ostatecznie zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy, co oznaczało zagwarantowany awans do fazy pucharowej rozgrywek Ligi Konferencji. Mistrz naszej ligi w swojej grupie zajął II lokatę. W 1/16 finału Ligi Konferencji Europy mierzyć się będą z Bodo/Glimt.